MASTER – The Human Machine LP

death metal

320

Out of stock

SKU: 1182 Categories: ,
Bezpečná platba je garantována

Kašírovaný pevný obal a vnnitřní potištěný sáček, černý vinyl.

„The Human Machine“ je název poslední desky kapely, která na Americkém kontinentě roztočila ozubená kola smrtícího hudebního stylu známého jako DEATH METAL, na plné obrátky a to již v roce 1983. Od té doby nese hrdě své jméno – MASTER. Zakladetel téhle smečky není nikdo jiný než Paul Speckmann a toto jméno, by mělo stavět každého pravověrného metalistu do pozoru. Speckmann je právem nazýván praotcem death metalu. Na rozdíl od velikánů jakým byl třeba Chuck Schuldiner, se Speckmann vždy pohyboval více v undergroundových vodách nebo spíše bažinách metalu. Ještě před „MASTER“ fungoval v kapelách War Cry, nebo Death Strike a jeho jméno je spojeno ještě se spoustou dalších kapel jako např. Martyr, Solutions, Speckmann project a nebo Abomination. Tato ikona death metalového podsvětí se v roce 1999 přestěhovala do Čech, kde působí a žije dodnes. V České republice hrál nějaký čas v kapele Krabathor, se kterou nahrál dvě alba a odehrál spoustu koncertů. V současné době tvoří Master Paul Speckmann baskytara a zpěv. Na kytaru hraje Aleš Nejezchleba (ex-Mamut, Shaark, Urschullum) a na bicí Zdeněk Pradlovský (ex-Vitacit, Kreyson, Shaark,…)

Celkově zní sound nahrávky dost drsně, hutně a jak už jsem zmínil agresivně. Tohle není a nikdy přece neměla být veselá hudba, ale sonáty plné intenzivního vzteku vzrostlé a živené z kořenů poctivého starého US death metalu. Kytarové a bubenické rify se pohybují hlavně v rychlejších tempech, i když sem tam rozehrávky nebo mezihry spadnou do pomalejších nebo sekaných a kurevsky tvrdých partů. Nechybí ani poctivé klepačky, ve kterých to mistr Pradlovský mlátí doslova jako stroj. Ksicht téhle nahrávky, směřuje k oldschool soundu, takže tu strojovost si v žádném případě nevykládejte jako nějakou „modernu“. Kytarová stěna, kterou na vás A. Nejezchleba od začátku tlačí zní jako dobře promazaný buldozer, který hrne vše živé před sebou až na samý okraj tohoto zkaženého a prohnilého světa, a aby jste se cestou nenudili tak vám jí zpříjemňuje svými divokými sólíčky a ponurýma vyhrávkama. Texty jsou nasyceny nasraností a kritikou současného systému, který člověka jen využívá a vysává a lidskou bezmocí jedince cokoliv změnit. Ano, blíží se čas, čas nové revoluce. Záhrobní vokály mistra Speckmenna svou nelidskostí jistě nepřekvapí a nedivil bych se, kdyby nějakého mrtvého přivedli zpět k životu ze světa za řekou Styx. Místy zdvojené zpěvy působí opravdu efektně. Na loňském Obscene Extreme Festivalu (2010) jsem se na Master těšil a vychutnal si ho naživo, byl to prvotřídní nátěr. Nedávno jsem navštívil jejich koncert i v malém klubu, kde to do lidí nahustili z bezprostřední blízkosti s až nelidskou intenzitou a kde mě přesvědčili o tom, že tahle kapela má stále lidem co říci a že jejich hudba je 100% synonymem sousloví „death metal“. Je vidět, že ty ozubená kola smrtícího kovu, která tehdy před 28 lety roztočily, byla správně promazávána a udržována, proto se také se stejnou dravostí točí dodnes.

O obal se postarala izraelská výtvarnice působící v Berlíně Elinar Kantor, která vytvořila obaly např. pro Testament, Sigh, Atheist, Sodom, Gwar nebo Mekong Delta.
Nahrávání proběhlo za dozoru dvojice Petr Nejezchleba a Pavel Hlavica z Bzeneckého studia Shaark. O produkci se postaral sám mistr Speckmann.

Material The Human Machine vyšel v roce 2010 u Pulverised rec. na cd. Obsahuje celkem 10 skladeb rychlého, agresivního intenzivního death metalu se silným odkazem na starou školu. To, že tento skvostný materiál vyjde ve vinylové podobě byla jen otázka času a ten čas právě přišel a proto „ Vzdejme chválu Pánu. “

(Žrout)

Released by Doomentia

Weight0,4 kg
Shopping Cart
Přejít nahoru