HAIL OF BULLETS – On Divine Winds LP picture

death metal
picture LP

480

Out of stock

SKU: 4055 Categories: ,
Bezpečná platba je garantována

V současné době jedna z nejzvučnějších holandských deathových kapel se hlásí po dvou letech s novým dlouhohrajícím počinem. I pro něho se stejně jako v případě debutního Of Frost and War” stala ústředním tématem druhá světová válka. Materiál je pevně semknut do uceleného textového konceptu, který vypráví a dokumentuje dění bitvy v Pacifiku mezi Američany a Japonci.

Pokud byla pro dění na ruské frontě charakteristická mrazivá a drsná atmosféra, tak pro to v Pacifiku bylo charakteristické vůbec první využití japonských kamikadze. Stejně jako v prvním případě se i tentokrát Holanďanům podařilo hudebně tuto atmosféru velmi autenticky simulovat a zároveň si zachovat všechny průvodní znaky své tvorby. Těmi se během krátké chvíle stal charakteristicky “zrezivělý” zvuk obou kytar, vysoká technická úroveň a v neposlední řadě také nezaměnitelný hlasový projev Martina van Drunena.

Tvorbu HAIL OF BULLETS i tentokrát zdobí maximální účelnost a propracovanost jednotlivých skladeb. Je to zároveň jedna z věcí, díky kterým se dokázali hned od svého vzniku odlišit od zbytku žánrově spřízněných kapel. V tomto přístupu pokračují i na “On Divine Winds”. Každá skladba je pevná v základech a každá z nich má v důsledku svou funkci, která společně s ostatními pracuje pro desku jako celek.

I když se stále jedná o old-school dech metal, jeho podoba má v rukou HAIL OF BULLETS velmi moderní tvář. Jedná se o rytmicky bohatě strukturované skladby, od přímočařejších až po epicky vystavěné, které náleží k závěru a vrcholu desky samotné. A při pohledu na stávající lineup lze snadno najít příčinu. Většina z přítomných disponuje mnohaletými zkušenostmi z jiných veličin jako ASPHYX nebo GOREFEST. De facto bychom mohli HAIL OF BULLETS označit jako all-star kapelu holandské scény. Když k tomu připočteme, že právě Holanďané každoročně plodí jedny z nejšťavnatějších počinů žánru, je propracovanost a vysoká úroveň “On Divine Winds” logickým vyústěním.

Po vydání EP “Warsaw Rising” jsem byl velmi zvědav, jakým způsobem si tato pětice dokáže na dalším počinu udržet svou vysoce nastavenou laťku. Teď už je jasné, že s “On Divine Winds” se jí podařilo ceněnému debutu vyrovnat. Novinka sice nedisponuje tolika chytlavými momenty, její kouzlo však spočívá ve větší vyspělosti a důmyslnosti.

Weight0,4 kg
Shopping Cart
Přejít nahoru