ORIGIN OF M – Struggle LP

hardcore

250

Availability: 19 in stock

SKU: 2345 Categories: , ,
Bezpečná platba je garantována

ORIGIN OF M vznikli v roce 2005 v Hirošimě pod vedením veterána japonského hardcore Mr. Guy (basa v legendárních GUDON, majitel labelu Bloodsucker Records), „Struggle“ je jejich druhé album (z r. 2010), vydané původně pouze na CD v Japonsku a nyní vycházející díky Insane Society poprvé na vinylu. Pánové hrají s podobným nasazením a energií jako třeba o něco známější tokijští hardcore punx FORWARD, očekávejte tedy mohutné kytarové riffy, hrdelní vokál a pořádně tvrdou rytmiku – občas ale zvolní a sklouzávají až do rockových pasáží, které v jejich podání znějí neskutečně chytlavě a svěže! To, že kapela pochází z města, na které Američané shodili dne 6. srpna 1945 atomovou bombu, se nemůže neodrazit na jejích textech, které se často věnují tématům jaderného odzbrojení a mírového soužití. Přes 20 let hraní hardcore po různých kapelách (kromě GUDON ještě např. ASPHALT, NEVER AGAIN, WARHEAD JUNK…) je v tvorbě členů ORIGIN OF M rozhodně slyšet a LP „Struggle“ určitě stojí za poslech a to i tehdy, pokud zrovna mezi oddané fandy japonského hardcore (zatím) nepatříte. Myspace + Youtube

Periferia.cz:

Prej rock´n´roll. Takhle mě Barvák vystrašil při první zmínce o tom, že bude vydávat japonskou kapelu Origin of M. I když i ten tam vlastně je. Rozhodně ale byla tahle kapela pro mě osobně velká neznámá. Až později se jednotlivé detaily začaly skládat do jednoho obrázku .. Struggle.

Vezmeme to rychle, stejně jako rychle profrčí tahle deska na gramci. V sestavě Origin of M najdeme japonskou hardcore legendu: Mr.Guy provozovatel labelu Bloodsucker Records (radši ani nechtějte vědět, jakýpak desky na tomhle labelu vyšly) a ex-basáka Gudon plus pár ex-členů kapel jako Warhead Junk a Asphalt. A stejně tak jako jsem se “odmiloval” od tradičního “bernink špirit hárdkoru” (prostě mě to přestalo bavit) tak rychle jsem našel zálibu v tomhle albu. Kombinace tradičního stylu alá Forward, Paintbox s trochou tvrdosti alá Judgement je decentně promíchána právě s rocknrollovou živelností, takže těhle deset (intra / outra / vsuvky included) válů má neuvěřitelnej drajv a dokonale se hodí jako kulisa pro lenošivé nicnedělání (nejlépe v kombinaci s prostředky povzbuzujícími veselou mysl) anebo zběsilé večírky (s eventuelní začátečnickou znalostí japonštiny pro vyřvávání refrénů). A protože jsem měl možnost shlédnout několik krátkých videí z jejich živých vystoupení, hodilo by se konstatovat, že naživo půjde o ještě větší peklo (někdy u nás?). Nedá mi to a musím ještě zveřejnit varování pro fanoušky hardcore punku, kteří jsou japonským hardcorem nedotčení anebo dotčení, ale hlavně jeho crustovou / d-beatovou scénou. Ne všechno může být vaším šálkem kávy a ne všechny japonské kapely hrají a zní jako Gism nebo Disclose!

Struggle od Origin of M má koule! A Barvák si tak může udělat další zářez na pažbě v kolonce Japonsko. Jen víc a houšť!

Weight0,4 kg
Vydavatelství

Žánr

Shopping Cart
Přejít nahoru