HUMAN CULL – Stillborn Nation LP

grind core / crust

150

Out of stock

SKU: 3785 Categories: ,
Bezpečná platba je garantována

HUMAN CULL vznikli v roce 2007 na jihozápadě Británie. Během své několikaleté existence stihli vydat pár EP a splitek, ale tohle je jejich první full album a můj první kontakt s nimi. A musím přiznat, že v rámci grindcore stylu je toto album hodně povedené.

Hned napoprvé mě “Stillborn Nation” zaujalo svým správně zahuleným zvukem, kterým mi evokuje časy dávno minulé a britské kapely z poloviny 80. let (EXTREME NOISE TERROR, RIPCORD nebo NAPALM DEATH). Ostatně to dokazuje i ta špinavě chrastící kytara, zefektovaná basa, zpětné vazby, střídání dvou vokálů, zběsilé bicí, které se ale nebojí ani zvratů tempa a songy jen pár desítek sekund. Prostě starý grindcore s hardcore nábojem a punkovým feelingem. Ale zároveň je v této muzice i odkaz novějších kapel jako INSECT WARFARE nebo PHOBIA. Jen poslední instrumentální song “Echoing Silence” se dost vymyká díky hnilobně pomalému doom/sludge tempu a hlavně stopáži přes pět minut. Tenhle valivý extrém na závěr je pěkným vygradováním alba.

“Co bylo zelené, teď je mrtvé a šedé. Co bylo živé, hnije v našich rukou. Přesýpací hodiny jsou prázdné. Prohraný závod v posledních hodinách. Bod, odkud není návratu.”

V textech se tohle trio zaobírá především nelichotivou vizí budoucnosti lidstva, které si ji samo pomalu, ale jistě, připravuje svým bezohledným chováním k Zemi. Jsme prostě jen “mrtvě narozený národ”. Obal dělal Stiv z VISIONS OF WAR, kdy motiv práškovacího letadla nad kukuřičným polem je trošku netypický oproti jeho dosavadním kresbám, co jsem viděl. Ovšem pointu najdete na zadní straně alba.

Toto je povedené album a pořádný ušní výplach, který vyšel i jako LP a kazeta. Ovšem daleko víc mě zajímá, jak HUMAN CULL znějí naživo a jestli tu energii umí přenést i do koncertního projevu. Když u nás hráli nedávno, tak jsem si je nechal ujít. Ale měli by být letos na Obscene Extreme, kde už je určitě nepropásnu.

“Usadily se nové ideály, populace degradovala. Mrtvé mysli, stagnace. Mrtvě narozený národ.”

Weight0,4 kg
Vydavatelství

Shopping Cart
Přejít nahoru