GOVERNMENT FLU – Tension LP

hardcore

250

Out of stock

SKU: 4673 Categories: ,
Bezpečná platba je garantována

Government Flu” je otvírák jedný z nejlepších desek punkový historie – “Plastic Surgery Disasters” od Dead Kennedys. A přibližně od těch let se odrazíme, ikdyž se přesuneme spíš na východní pobřeží. Tahle stejnojmenná kapela z Varšavy totiž čerpá inspiraci hlavně v 80´s americkym hardcore typu Negative Approach, Minor Threat, Bold, atd., přetaženýho do moderního hávu, takže jestli ulítáváš na kapelách jako Tear It Up, Citizens Patrol, Coke Bust, eventuálně Direct Control nebo Strung Up a vůbec takovym tom soundu jakej měly kapely z No Way Records, je vymalováno! 

“Tension” je rozhodně vystihující název, navíc se jedná o jubilejní stý titul u Refuse Records a taková událost si zaslouží něco spešl, což tahle nahrávka rozhodně splňuje. GF patřej ke špičce polskýho hardcore, pro mě osobně jsou už nějakou dobu asi číslo jedna, byť nepopírám, že pro osumdesátkovej USxHC mám slabost. A to hlavně pro jeho dravost, průbojnost, výbušnost a energičnost, který v kombinaci s pissed-off postojem činí z týhle desky řádnou divočinu! Takhle si představuju dynamicky znějící desku! Government Flu bez okolků rozmetaj napadrť všecko co jim stojí v cestě. Nejdelší song má bez dvou sekund 2 minuty, jinak je to průměrně všecko kolem minuty, ostatně celková stopáž všech 16 válů je 17 minut. Ideální! Je to zběsilý, ale přitom skvěle učesaný, nedostaneš ani špetku prostoru na chvíli vydechnout, byť se tady najde pár “volnějších” válů, ty se přes tebe ale převalej jak nánosy sesouvající se zeminy. Texty maj GF tradičně v angličtině, což v tomhle případě rozhodně na škodu není, přestože se samozřejmě najdou polský hardcore kapely, kterejm ten rodnej jazyk vyloženě slušel (třeba ranější 1125 nebo Schizma). Tak jako tak, tohle je přesně ten typ kapely, který tak postrádám u nás. 

CD oproti LP verzi obsahuje jako bonus ještě 4 vály z EP “Still No Justice” (sedmipalec vyšel na Anger Battery Records), který vznikaly souběžně s touhle deskou, a nejen že jsou zbytku víc než důstojnym partnerem, naopak fungujou jako pomyslná třešnička na dortu – oživení a nakopávák v tu pravou chvíli, protože “Tension” v závěru trochu rozmělňuje tempo – a hned s úvodní “Still No Justice” tě to zase zatraceně nakopne!

Booklet obsahuje kromě jiného i texty a jejich významy, což už se dneska taky zas tak často nevídá, rozhodně to vítám. Vyšlo na CD, LP i kazetách (Flophouse records). “Tension” je excelentní deska (první press byl poměrně záhy rozebranej), nemůžu si pomoct, ale živě u jejího poslechu vidim ty koncerty v osumdesátejch, který byly zatraceně divoký a pot stříkal všude kolem. Government Flu tě rozmetaj na molekuly, ostatně do našich končin se zanedlouho chystaj, takže se o tom přijď přesvědčit na některej z jejich chystanejch koncertů, bude to jízda! (Buky, www.periferia.cz)

https://governmentflu.bandcamp.com/album/tension-12

 

Weight0,4 kg
Vydavatelství

Shopping Cart
Přejít nahoru