ELECTRIC FUNERAL – D-beat Noise Attack / Make a Change LP

d-beat / crust

250

Out of stock

SKU: 2880 Categories: ,
Bezpečná platba je garantována

Projekt Skitsylena z Warvictims, více z recenzí:

D-beat Noise Attack demo

Takhle mi jednou na po boxu přistála nenápadná obálka ze Švédska. Kdo asi píše? Abba? Peter Forsberg? Špatně, špatně … v obálce je obyčejná kazeta. Vzpomínáš? Takový to plastový něco s dvouma dírama, kolem kterejch je namotaná hnědá páska s hudebním záznamem. Jo přesně tohle. Skoro vyhynulý druh hudebního nosiče.

Obal mnohému napovídá. Okovanej křivák, nápisy d-beat noise attack atp. Rozechvěle vkládám do přehrávače. Play. Ouuu. Hluková stěna, zpětný vazby, d-beat rytmus. Srážka švédskýho hardcore s Disclose. Husí kůže. Mráz po zádech. Klišé nad klišé. Vadí? Na to sere pes.

Osm válů. Osm noise d-beat hymen. Poslouchám. A napadaj mě kapely jako Framtid, Disclose, Contrast Attitude. Hlučnej japonskej noise crust. Nahraj na kazetu první singly Discharge. Pásku vymotej, zmuchlej, osmkrát nahraj na jinou kazetu a pak pusť. Totální d-beat peklo.

Sranda je, že takovejhle zvuk udělat dá trochu víc práce než výše popsaný postup. Tohle demo bylo nahraný v Empire studiu nikým jiným než Jockem, kterej má na svědomí většinu nahrávek Warvictims. Nahrávka je poměrně čerstvá, datováno na konec dubna 2010. Kazeta vyšla pouze ve 30 ks nákladu, ručně číslováno a samolepka jako bonus. Texty klasické, špinavé…

Doufám, že to není moje první a poslední setkání s Electric Funeral. Pro maniaky a majitele kazeťáků. Kdo má zájem nahraju … napiš na redakční e-mail. Stojí to za to!

Punk is no fashion, d-beat will never be a trend”

Make a Change

Druhá demo kazeta v rozmezí asi jednoho měsíce mě opět dokonale posadila na zadek. Oproti první nahrávce je tahle porce noise d-beat rozbušek daleko víc čitelnější jakoby víc propracovaná, ale pořád stejně prasácká s distort zvukem alá výše zmiňovaná japonská legenda.

Spoustu z vás napadne srovnání s dalším one man projektem Besthoven. Mno abych přiznal barvu u Besthoven mě vždycky štval ten neúplný nedokonalý zvuk, ve kterém jsi prostě poznal, že to dělá pouze jeden člověk. U EF … pokud bys dopředu nevěděl, že je to one man army … nepoznáš, že nejde o skutečnou kapelu. Všechno sedí a je na svém místě. Zvuk bicích, kytary, basy i řev.

Weight0,4 kg
Vydavatelství

Shopping Cart
Přejít nahoru