AGGRENATION / NULLA OSTA split LP

crust core

225

Out of stock

SKU: 3677 Categories: ,
Bezpečná platba je garantována

Vždycky jsem měl rád split alba a tohle je hezký příklad proč. Na první straně švédští Aggrenation, relativně nová kapela, se kterou jsem se poprvé setkal na Dimmorna Skingras kompilaci, tu servíruje sedmičku naštvaného skandinávského hardcore crustu s obligátním vlivem Wolfpack a jim podobných. Jeden rychlý song stíhá druhý a nad klasickými rify se klene perfektně frázovaný zpěv.

Kapela se mihla i na letošním Obscene Extréme festivalu a myslím, že její vystoupení mohlo stát za to. Na první poslech nahrávka trpí lehce monotónním pocitem, ale při druhém poslechu mě opravdu vtáhla svou atmosférou. Dalo by se říci naprosto klasický švédský kang kolovrátek, nic víc nic míň a mě to prostě ke spokojenosti stačí víc než dost.

Druhou stranu okupují Nulla Osta z Chorvatska, pro mě dosud neznámá kapela, ačkoliv mají za sebou už desetiletou existenci a pěkných pár nahrávek. Popravdě, v okamžiku, když jsem v bookletu zjistil, že mají dvě basy a žádnou kytaru, měl jsem vůbec problém dokopat se k puštění jejich strany, nejsem fanda podivných noise projektů a kapel, kde není kytara, v převážné většině mi takovéto záležitosti zní jako neposlouchatelná kravina. V tomto případě se naštěstí nejedná o nic podobného a já byl po prvním poslechu fakt příjemně překvapen. Nulla Osta hrají v podstatě normální trochu crusty hardcore punk s dobrými nápady a ta jedna překreslená basa zní jako taková divně nabuzená kytara, což sice může přinášet otázku, jaký vlastně má smysl ona druhá basa, ale to je prostě umělecká licence, takže to nechme být.

Feeling nahrávky Nulla Osta mi něčím evokuje náladu split LP Chaos UK/Extreme Noise Terror, syrový hardcore punk, jehož kořeny jsou v době, kdy termín crust ještě čekal na svou definici. Nahrávka je špinavá i náležitě pestrá se spoustou punk pomalejších pasáží i středně tempových songů. Potýká se sice s trochu nevýrazným zpěvem, ale to je jen drobná vada na výsledném efektu. Super split LP pro fandy dobrého crustu.

Weight0,4 kg
Vydavatelství

Shopping Cart
Přejít nahoru