MALIGNANT TUMOUR / LYCANTHROPHY split EP

Insane Society Records
metal / fastcore

90

Out of stock

SKU: 2317 Categories: ,
Bezpečná platba je garantována

MxTx – nový materiál od Bilose a jeho hochů. Tři crust´n´roll skladby pro všechny fanoušky skandinávského crustu a nechybí ani kapka Motörhead. Lx – rychlý grindcore / power violence s extrémními ženskými a mužskými vokály. Sedm výstřelů a cover Limp Wrist.

“Reedice dávno vyprodaného splitu, který myslím původně vyšel v roce 2004. Což  byla zásadně přelomová doba pro Malignant Tumour, kteří v těch letech dokončovali svůj pozvolný přerod z původně grind core kapely do nadupané rockové smršti, tak jak ji známe dnes. Osobně patřím mezi fanoušky jejich nové tvorby nikoliv té staré, jejich grind počátky mě nikterak neoslovují. Cokoliv ale tahle banda natočila po albu „Dawn of a new age“ je kurwa jízda! Nejinak je tomu i v případě tří našláplých písnišek na tomto splitu, které svým mixem crustového soundu a lehce motorheadovských postupů okamžitě evokují ranné nahrávky Inepsy. Prostě crust’n’roll v tom nejlepším slova smyslu, tady navíc ještě náležitě zvukově špinavý na rozdíl od jejich posledních nahrávek. Songy jsou jednoduché, chytlavé a jedou jak mají, navíc u nich platí pravý opak toho co jsem kritizoval v nedávné recenzi na LP Risposta. Všechno tu sedí jako zadek na hrnci. Pánové z Ostravy krom toho že jsou vtipníci prostě věděj jak udělat účinnou rocknrollovou písničku!!! Tak si říkám že bych si měl konečně pořídit jejich poslední vinyly, neb Ostravský tumor fakt nakopává zadek.

Druhá strana desky patří Lycanthropy. Zgrindovaný fast core v jejich podání má pro mě 2 zásadní problémy, extrémně nepříjemný jekot vokálu a bubenícké blast beaty které nemohu vystát, ale to je můj problém.  Pro mě jsou Lycanthropy jednoduše řečeno příliš „tuneless“, nenapadá mě k popisu jejích muziky jiný vhodný český ekvivalent a hlavně ten zřejmě ženskej vokál znějící jako permoník v záchvatu hysterie je pro mě naprosto nesnesitelnej. Málem bych zapomněl, jeden ze songů je cover od Limp Wrist, což je zároveň dle mého nejlepší song na téhle nahrávce Lycanthropy. Pokud máte rádi extrémní formy hudby možná tuhle stranu EP oceníte, protože v zásadě to téhle kapele hraje a zvuk je v daném stylu OK, leč není to právě můj šálek kávy. 🙂

Konec konců jedna strana singlu je výborná a i to je lepší než nic. Hodnocení Tumour 8 , Lycanthropy 2, takže zprůměrováno 5 :)))). Pokud tedy máte rádi Malignant Tumour a unikl vám originální press, rozhodně si nenechte ujít druhou šanci!”

Weight0,12 kg
Vydavatelství

Shopping Cart
Přejít nahoru