F.U.K. – Bad Drug Competition EP

hardcore / punk

120

Availability: 10 in stock

SKU: 3339 Categories: ,
Bezpečná platba je garantována

Gabba, kytarista do určité míry legendárních průkopníků britského hardcore punku Chaos UK, ještě stále neodložil kytaru na polici ve sklepě a již pár let tvoří se svou novou kapelou jménem FUK. Ta má zatím na kontě dvě alba a nyní dík Gasmask Records tu je zatím nejnovější přírůstek do diskografie v podobě čtyř písňového EP.

Po pravdě poměrně dlouho jsem nahrávky FUK tak trochu přehlížel a ani podzimní koncert na Sedmičce mě právě nepřesvědčil o tom, že bych to měl změnit. Ovšem z nahrávky je to jiná káva a parta Angličanů tu ukazuje, že ví jak na to. Dostanete tu rychlý hardcore punk se silným důrazem na kytarové riffy, ve kterých se nezapře návaznost na klasickou tvorbu Chaos UK stejně jako inspirace v japonském hardcore. V tomto ohledu je to hezká ukázka vzájemných vlivů, kdy japonská scéna původně zásadně ovlivněná britskou scénou, dnes zpětně ovlivňuje kapely z britských ostrovů. Ve výsledku tak zní FUK jako přirozené navázání na 80’s éru Gabbovi předešlé kapely, ovšem doplněnou o šmrnc japonského „burning spirit“ hardcore. To naprosto nejlépe demonstruje úvodní a zároveň titulní skladba, která je dle mého i tou nejvýraznější ze zde obsažené čtveřice. Druhá Sick Damage se nese v pomalém a valivém tempu a evokuje pomalé songy Chaos UK z půle osmdesátých let. Na druhé straně dostanete dvakrát porci rychlého hardcore punku se stejnou kombinací atributů jako na první straně. Závěrečná Crisis Coma je pak dle mého výraznější z této dvojice.

Dík Bad Drug Competition jsem definitivně přehodnotil svůj přístup k FUK a je čas se poohlédnout i po obou albech. Navíc má tahle deska na rozdíl od předchozího alba i dobrý obal. Další nahrávka na Gasmask Records, která si zaslouží pozornost všech, kdož mají rádi dobrý hardcore punk či punk obecně.

Weight0,12 kg
Vydavatelství

Shopping Cart
Přejít nahoru