THE K10 PROSPECT – s/t CD

punk

20

Out of stock

SKU: 2608 Categories: ,
Bezpečná platba je garantována

Na toto minialbum americké trojice The K10 Prospect vyšlo již drahně recenzí a většina z nich se pozastavovala nad tím, že ačkoliv jsou v propagačních materiálech označováni jako mix Propagandhi a Good Riddance s metalovými sóly ala Iron Maiden, znějí úplně jinak. Já se chtě-nechtě musím připojit a označit obsah alba jako mírně rozporuplný. První píseň, Alpha, danému popisu sice naprosto odpovídá – rychlý punkrock, našláplý jak má být, prokládaný zmíněnými metalovými sóly a zajímavá je i ponurá melodie -, ale už ta druhá ubírá na rychlosti v nepřímé úměře s melodičností a podobně pak i všechny další písně. Tu a tam se sice najde nějaká ta drsnější pasáž, ale pro přirovnání k Propagandhi je stále daleko, osobně bych mířil spíš k Lifetime, či ještě jemnějším” partám.

Bez nutnosti připodobnění zaujmou The K10 Prospect zajímavou barvou vokálu, vysoko položenými dvojhlasy a vyhrávkami, na kterých je znát, že členové asi rádi metal a ujíždění si na rytmických vychytávkách, jinde zase silně sálá duch klasických emo kapel a to díky pomalým akustickým vložkám s ubrečenými vokály. Když se přece jen odvolám na Propagandhi, The K10 Prospect jsou jim textově spíš protikladem. Namísto politických textů se tu objevují opravdu výborné “básně”, které mají tendence něco říci a nejsou jen pouhým doplňkem image emo kapely. Bohužel, přestože album The K10 Prospect vůbec nenudí, kromě výborných kytarových vyhrávek a geniálních textů se ničím nevyčlenili ze zástupů amerických kapel působících v tomto stylu.

Jako u předchozího zahraničního titulu Samuel records (Jetpilot – Session With Him) se i na tomto CD objevily 2 speciální bonusové tracky, které nahrál sám zpěvák a kytarista v jedné osobě Austin Lucas (toho můžete vidět v součastné době naživo i v domácích klubech, třeba již ve středu v AM 180 nebo v sobotu 1.5. na Pohoda Records party – pozn. editora). Ty se ale od zvuku kapely radikálně liší, hraničí až s popem a mě osobně příliš nesedly

Weight0,2 kg
Vydavatelství

Shopping Cart
Přejít nahoru