BRUTALLY DECEASED – Black Infernal Vortex LP

death metal

320

Out of stock

SKU: 4124 Categories: ,
Bezpečná platba je garantována

Po debutním albu Dead Lovers´ Guide“(2010) a splitu s INTERMENT (2013) je tady další dlouhohrající počin pražských BRUTALLY DECEASED, který vyšel na jaře 2014 díky aktivnímu tuzemskému labelu. A hned na začátku musím uznat, že se aktuální deska opravdu povedla.

Celá devítka skladeb neustoupí ani o píď od své intenzity a brutality. Stará dobrá škola švédského death metalu se prostě nezapře. Je to pekelná jízda hned od úvodní vypalovačky “Divinity and Decay”, přes hutně pomalejší “Regurgitation of Blood, Devoured Flesh and Gastric Juices”, až po závěrečnou skvělou “Deathwish” (včetně těžkotonážní instrumentální předehry). Tohle je jednoznačně poctivá muzika, která šlape a má říz.

Žlába se nebojí brutálně řvát, Štefiho paličky dokážou udeřit přesně a s razancí, zatímco Burákova basa pěkně duní. Hradby chrastivých a přesto melodických kytar Toma a Štembuse se navzájem doplňují, navíc jsou citlivě vyšperkovány lahodnými sóly a vyhrávkami. Ve výsledku je to hudba, která se příjemně valí, a já přemýšlím, jestli neposlouchám nějaký starší ENTOMBED (GRAVE, DISMEMBER, stačí si dosadit jakoukoli klasiku). Prostě když má někdo tento styl v krvi (respektive v srdci), tak je to sakra poznat. A to je jen dobře.

Musím uznat, že v Davosu vznikl zvuk jako ze Sunlightu v 90. letech, který je pořádně ostrý. A obal ze štětce Paola Girardiho, jenž má ve svém portfoliu už slušnou řádku kapel, je po čertech temný. Bohužel mám k dispozici jen promo verzi s nejnutnějšími základními informacemi a tudíž bez textů. Každopádně vím, že poslední song je inspirován filmovou sériíPřání smrti s Charlesem Bronsonem. No nic, budu si muset pořídit vinyl, na kterém toto album, kromě digipacku, vyšlo.

BRUTALLY DECEASED oproti předešlým nahrávkám neukročili stranou, přesto jde na “Black Infernal Vortex” zaslechnout vývoj a vyzrálost. Není v tom ustrnutí na jednom místě (uznejte, chtěli byste, aby vaši oblíbenci něco podobného udělali?), ale upřímné zalíbení v daném žánru. Toto je aktuálně jedna z nejlepších domácích death metalových kapel.

Weight0,4 kg
Vydavatelství

Žánr

Shopping Cart
Přejít nahoru