KRÜGER / LOS REZIOS split EP

crust / d-beat

100

Out of stock

SKU: 3338 Categories: ,
Bezpečná platba je garantována

Pražská d-beat / crust smečka a její nový split singl se peruánskou crust core kapelou Los Rezios. Červený vinyl.

Za spolupráce asi třistašedesáti vydavatelů vyšlo split EP pražských Krüger s Los Rezios, jejichž domovem je peruánská Lima.

Krüger jsou jméno, které registruji vlastně už celkem dlouho, když už ničím jiným, tak z letáků tu a tam visících po Praze. Paradoxně jsem je poprvé viděl v Lipsku. První EP jsem dosud trestuhodně neslyšel, tak v tomto ohledu nemohu posloužit se srovnáním, ale všechny tři písně obsažené zde staví na jedné velké přednosti, kterou kapela má. Tou jsou na místní poměry abnormálně dobré kytarové nápady a vlastně nutno říci, že nejen na místní poměry. Ty jsou sice předvídatelné, ale ve spojení s ideálně šlapající rytmikou a kompaktním zvukem dělají kapelu velice silnou. Především úvodní song je výborný. Na druhou stranu dívčí a mužský sólový zpěv zní v podstatě totožně a kouzlo, kdy se doplňují odlišné barvy hlasu, tu bohužel odpadá a celý potenciál jinak dobrého triku vlastně přichází úplně vniveč. Navíc jsem poslední týdny trochu přesycen hlasy typu „bububu to jsem ale strašně zlej a temnej“, ale i tak jsou pro mě navztekaný d-beat hardcore v podání Krüger příjemným objevem posledních týdnů.

Jihoameričané na druhé straně servírují dva celkem odlišně znějící songy a zatímco první Absoluto Poder se nese v duchu osmdesátkového jihoamerického hardcore punku s lehkým odérem tehdejšího metalu typu prvních desek Ratos De Porao, ten druhý je středně tempový motorheadovský metal punk v tom nejlepším duchu. Ostatně dle informace v desce byla nahrávka pořízena pod taktovkou Joela Grinda z Toxic Holocaust či Tiger Junkies, a to k tomuhle stylu fakt sedí.

Sedm palců, od kterých jsem nečekal nic zvláštního, mi přinesly na obou stranách příjemné překvapení a vlastně mě i přiměly k tomu poohlédnout se po dalších titulech obou kapel.

Weight0,12 kg
Vydavatelství

Žánr

Shopping Cart
Přejít nahoru